בלוני צורות יכולים ליצור פסלים ענקיים – אמן בלונים בפעולה

בלוני צורות יכולים לתת לכם יותר. קבלו את האופנוע של גיא וזיוי

פיסול של בלונים בצורות מתחיל תמיד בקטן. אתה לומד להכין כלב, חרב וג’ירפה, שזה בעצם כלב עם צוואר ארוך. אבל עם הזמן לומדים לשלב ולחבר ולמעשה לומדים לפסל מבלונים כל דבר שתרצו. אחד מהגביעים של עולם אמני הבלונים הוא פיסול של אופנוע. כמעט כל אמן בלונים שמחשיב עצמו מכין אחד כזה בשלב כזה או אחר, אפילו אם לא נסע על אופנוע מימיו. אני נסעתי על אופנוע בחיי, אבל זה היה קטנוע סאן-יאנג חמישים סמ”ק, ובכללית אני חושב שאופנועים זה דבר מסוכן. יפיפה ופקחי (בהקשר של חניות בתל אביב) אבל מסוכן.

זהו, עכשיו שניקיתי את המצפון וסבתא שרה מלמעלה ז”ל מרוצה ממני שאמרתי לכם שזה מסוכן, אפשר להתקדם לדבר האמיתי. אופנוע מבלונים.

את האופנוע הכנו גיא שפר מבלוניזם ואנוכי, זיוי קיווי. הלקוח היה חברת מאיר הענקית, שהיא בין השאר היבואנית של הונדה בישראל, והיא מפיקה אירועים מדהימים לעובדים שלה. הפסל הופיע באירוע כזה לעובדים שבו גם הסתובבתי בין האורחים עם קוסמות “קלוז אפ” ובו גם נתתי מופע במה לילדים, אבל בסיפור זה נתמקד באופנוע.

אופנוע מבלונים. כמה בלונים? הרבה בלונים!

בהכנת האופנוע הושקעו כ-12 שעות עבודה ברוטו. עם מורידים מהזמן הזה דקות שבהם אכלנו כמה דברים טובים, שתינו כמה דברים טובים או דיברנו, אז יוצא שלקח להכין את האופנוע שש דקות!!! במילים אחרות, יש לי מקצוע דבש ומשלמים לי בשביל לשחק בבלונים יום שלם.

המציאות כמובן קצת פחות פסטורלית (סבתא שרה ז”ל) כי האצבעות עדיין כואבות לי בכמה מקומות ועברו כבר שלושה ימים…

התהליך של הכנת האופנוע היה מרתק וכלל לימוד של תמונות של האופנוע האמיתי, מדידה בעזרת סרט מדידה וחישוב גדלים מדויק על פני המסגרת שבנינו, ובנוסף שימוש בטכניקת שרטוט בבלונים סודית שגיא שפר המציא במקום בתחילת התהליך.

התחלקנו בעבודה ואני הייתי אחראי על הגלגלים, האגזוז, ארגזים צדדים, ארגז עליון, ייצוב המנוע על ידי שלדה פנימית מבלונים, וחיבור חלקי האופנוע ביחד. גיא שפר היה אחראי על גוף המנוע, גוף מיכל הדלק, ידיות האופנוע וחיבור חלקי האופנוע ביחד.

אם היינו צריכים להכין עוד אחד כזה זה היה לוקח פחות זמן כמובן, כנראה חצי מהזמן לכל היותר.

MOTOR 2


 MOTOR3

motor 4

בלוני צורות שמרכיבים אופנוע

 מה דעתכם, איך יצא?

שלכם,

זיוי קיווי, CBA

אמן בלונים מוסמך

No comments yet.