מופע קסמים מפחיד – למה צריך לתת לילדים חוויה מפחידה – קוסם ליום הולדת מעלה מופע מפחיד ושורד לספר על זה

מופע האימים של זיוי קיווי הוא מופע מפחיד לילדים גדולים, רשמית מגיל א’ ומעלה, אבל מומלץ במיוחד מכיתה ב’-ג’ ומעלה.

המופע כולל צ’יזבט מפחיד במיוחד, שלקח לי תואר שלם בספרות עברית וספרות כללית באוניברסיטת תל אביב בשביל למצוא. פשוט סרקתי את כל סיפורי העם במאה השנים האחרונות עד שמצאתי סיפור מפחיד מספיק שיכול להתאים גם לילדים. כלומר אין בו אלימות פיזית, מוות, או אלמנטים מוזרים בהקשר המשפחה.

מלבד לצ’יזבט יש במופע תמונות מפחידות שלוקטו בקפידה עם בתי מנור בת ה-6.5 ואני חייב להגיד, אין לה אלוהים. אני התכוונתי לרחם על הילדים והיא התעקשה שאבחר תמונות מפחידות יותר ומזוויעות יותר של כל מיני ערפדים ומפלצות אחרות.

כמובן שמקבץ קסמים תומך בעלילה בסיפור, וממחיש את תוצאותיו.

אני כולל במופע מוזיקה מפחידה מאוד מסרטי אימה ואנימה יפנית, אבל מחליש את המוזיקה אם הילדים מפחדים מדי.

אז למה מופע מפחיד?

ילדים רוצים להרגיש חוויות מעצימות, כלומר לדעת שהם מצליחים להתמודד עם חוויות של גדולים, ולכן הם נמשכים לתמונות מפחידות וסיפורי צ’יזבטים. בגילאי בית ספר הסיפורים מרתקים אותם והם כל הזמן מנסים להעריך אם הסיפור אמיתי או לא. אני מקפיד שלא לענות על השאלה הזו ומבקש מהם לחשוב בעצמם.

כשחיפשתי תמונות מפחידות למופע, כמעט כולן היו מתוך אתרים של ילדים שאספו את התמונות לאתרים אישיים שלהם.

את ההשראה למופע המפחיד קיבלתי גם מקוסמים בינלאומיים כמו סילי בילי האמריקאי ובאסטר בלון אמן הבלונים האגדי. אמנם במופע של סילי בילי יש דם והרבה (ואצלי אין) ואצל באסטר בלון יש דמות ערפד שמנחה את יום ההולדת (דוקטור זומבט) אבל אצל זיוי קיווי יש בובה של זומבי מצחיק ועוד מגוון הפתעות עם נשמה.

אז למי זה מתאים?

בעיקר לילדים שרוצים קוסם ליום הולדת עם מופע אחר, מקורי, לא כמו מה שהיה לכולם. ילדים גדולים יותר כמובן.

ומה אם יש אחים קטנים?

אז אל תזמינו את המופע המפחיד. תקשיבו, ברצינות, אני לא יכול להפחיד חבורה של ילדים בני תשע ובמקביל לדאוג לשלומם הנפשי של פעוטות. מדובר במופע הרמטי, אין בו ילדים קטנים בכלל. זה דווקא תורם לחוויה המעצימה כי לשעה קלה שמים את הגדולים במרכז. כמו יום כיף עם אבא.

לפרטים נוספים פנו לזיוי קיווי בדרכים המקובלות. או לחצו כאן לעמוד צור קשר.

זיוי

Zivi Kivi - scary magician for birthday