מסעות זיוי קיווי – קוסם לילדים בצוק איתן

 WD_0145

במהלך השבועיים האחרונים של מבצע צוק איתן ביקרתי עד כה 16 ישובים (בעיקר מושבים וקיבוצים) על מנת לשמח ילדים במרחבים המוגנים.

בהתחלה חשבתי שבכל מקום שאהיה לא יהיו אזעקות צבע אדום, אחרי חמישה ישובים ראשונים בהם היה שקט. אך אם התקדמות המבצע, הסטטיסטיקה עשתה את שלה ועד כה הייתי בישובים שש פעמים במהלך אזעקת צבע אדום. שלוש מתוכם בישוב יד מרדכי שלאנשים שם יש רשמית 15 שניות להתגונן, אך מניסיוני הדל זה מרגיש יותר כמו 7-8 שניות…

WD_0162

בכל מקום שהייתי פגשתי תושבים אמיצים, למודים ניסיון, וילדים שפשוט רוצים להנות בקיץ – והיי, מגיע להם!

שלוש פעמים הגעתי למקום שבו בדיוק באותו היום היתה לילדה אחת בת מצווה, או לאחרת יום הולדת אחר והדהים אותי כמה הקהילות האלה בדרום חשוב להם לציין את זה, יחד איתי ולהפוך לאותו הילד את הרגע הלא נורמלי הזה לנורמלי:

WD_0179WD_0107

רשימת הישובים בהם ביקרתי עד כה:

קיבוץ בית קמה, קיבוץ משמר הנגב, כפר ורבורג, מושב אביגדור, באר טוביה, אזור תעשיה באר טוביה, נווה מבטח, קיבוץ חצור, חצב, עוזיהו, שובל, שומריה, גברעם, יד מרדכי, ניצנים, מזכרת בתיה.

בחלק מהימים החוויה הזויה לגמרי. היום נכנסתי להופיע במזכרת בתיה, ובסוף ההופעה החמישית שמעתי את החדשות הקשות על מאורעות בעזה עם חיילי גולני שנהרגו. שאלתי את עצמי כמה מתוך ההורים הגיעו להופעה שלי כשהם כבר יודעים על זה. כנראה כולם! בכל זאת, בשביל הילדים הגיעו המוני הורים ומשפחות, והיתה לי הזכות לשעשע אותם ולהצחיק אותם.

 WD_0163  WD_0201

אני מאחל לכולנו שיהיו ימים שמחים יותר, שקטים ובטוחים. אין לי ספק שחייבים להמשיך לחיות, ושהילדים שלנו נבונים ומלאי שמחה. וזה מבחינתי הנצחון האמיתי התמידי של כולנו.

עד הפעם הבאה

זיוי קיווי, קוסם לילדים