פסל אישי 2 – אמן בלונים שמפסל תמונת פייסבוק מבלונים

כשדליה פלד פנתה אלי בבקשה לפסל בלונים של נמר וקוסמת ידעתי שזה יהיה אתגר כיפי במיוחד. דליה היא קוסמת מפורסמת בכל רחבי העולם, במיוחד לאור תרומתה לאמנות הקוסמות בישראל במשך שנים רבות רבות. במשרדה תמונות של שועי עולם נהנים וצוחקים מקסם הגומיות המפורסם שלה. ובעלה פלי הנמר הוא נמר בכל רמח אבריו במובן המטפורי העמוק ביותר.  אני מכיר את דליה מאז שעברתי בהצלחה את מבחן הקבלה לאגודת הקוסמים. היא היתה אז יושבת הראש האגדית ועשיתי לה קסם שהיא בוחרת המבורגר מתוך חבילה ואז הצלחתי, למרות שערבבתי את ההמבורגרים היטב, למצוא את ההמבורגר שהיא בחרה.

דליה ביקשה פסל בלונים של קוסמת בדמותה ונמר לצידה כשהם אוחזים ידיים, משום שהיא ובעלה נשואים 41 שנים (אתמול) והיא רצתה להפתיע אותו עם תמונת פייסבוק אולטמטיבית ופריט עיצובי לאירוע פרטי.

הכנת היצירה נמשכה ארבע שעות, וכללה טכניקות מתקדמות:

שימוש בטכניקת קשר צימוק בראש, פעמיים, על מנת לאפשר לשיער להיות מחובר היטב ויציב.

טכניקת חיבור של בלונים עגולים בשביל ליצור את תחתית השמלה.

טכניקת ייצוב פסל שלמדתי מאמן הבלונים הבינלאומי אורי ליבני (שלדה מבלונים) ובנוסף משקולת מים ליצירת נקודת כובד מוסתרת.

עיצוב עיניים עם מדבקות מעוצבות לבלונים של האמנית הסינגפורית טאן לילי.

בלונים עם הדפס שהבאתי ביבוא אישי מטוקיו בשביל ליצור מראה נמרי אותנטי.

דליה ופלי הנמר קיבלו את הפסל בהתלהבות וצילמו אותו בוק שלם. התמונות ישארו להם לכל החיים, ויתאימו בהמשך להכנת כרטיס ברכה או כחלק ממצגת.

בתור אמן בלונים מוסמך, זה תמיד כיף לקבל אתגרים כאלו לאירועים מיוחדים ובלתי נשכחים.

מה זה אומר אמן בלונים מוסמך? זה אומר שעברתי את המבחנים התאורטיים והמעשיים בארצות הברית, במסגרת כנס הבלונים העולמי 2014.  אמנות הבלונים היא חיה ותוססת וכוללת אמני בלונים מכל רחבי העולם, כשבמדינת ישראל יש כרגע תריסר אמני בלונים מוסמכים. אמן בלונים שעבר את ההסמכה יוכל לתפור פתרון לכל אירוע, בכל מצב מזג אוויר, וההליום שלו ירחף זמן רב יותר. זה קצת כמו שיש טכנאי חשמל ומהנדס חשמל. טוב זה ממש לא דומה, אבל הבנתם את הרעיון (-:

שלכם

זיוי קיווי

פלי הנמר נשוי לדליה 41 שנים