פסל בלונים מותאם אישית ליום הולדת – אמן בלונים זיוי קיווי משתף אתכם בתהליך היצירה

פיסול בבלונים או אמנות הבלונים של אמן בלונים זה תחום די חדשני באמנות הפוסט מודרנית. ישנם זרמים שונים של אמנות כמובן בפיסול ובציור, והפוסט מודרניזם בגדול היו מורדים שבודקים מהם גבולות האמנות. לדוגמא, הם היו מציירים עיגולים וקווים חסרי צורה מובחנת וקוראים לזה יצירת אמנות בזכות שהיצירה תלויה במוזיאון או בגלריה. בתחום הפיסול, פסלים פוסט מודרנים לקחו יצירות מוכנות (רדי מייד) כגון משתנה וצרפו אותה לפני 100 שנים ליצירה נודדת במוזיאונים (יצירה שהיתה פופולרית מאוד).

גם אמנות הבלונים באה לבדוק את גבולות האמנות משום שהמדיום עצמו, בלונים, מתכלה – מתפוצץ ומשנה צורה עם הזמן. כל פסל יש לו זמן חיים קצוב של בין שעתיים לעד חמישה ימים לערך, תלוי בתנאים.

פסל בלונים לילדת יום הולדת

לדוגמא – פסל הבלונים של תותית הוכן כמתנת יום הולדת לילדה בת חמש ששמה אורי ובשל שהיה יום חם במיוחד, עד שהגעתי לביתה אחת הרגליים של היצירה איבד את כל האוויר. תיקנתי כמובן את תותית במקום והילדה היתה מאושרת מהחוויה, גם לקבל פסל מבלונים שהיא בחרה וגם לראות איך מתקנים את הבלון ביום ההולדת שלה.

משום שהיצירה קצובה בזמן לא ניתן בשום צורה סבירה להספיק להציג אותה לאוצר או לגלריה ולהכניס אותה למקום שבו הופכות יצירות באופן רשמי לאמנות.

על פי התורה המוסדית של האמנות, סיפור הופך ליצירת אמנות אם הוא נמכר בחנות ספרים. תמונה הופכת ליצירת אמנות אם היא תלויה על קיר במוזיאון או גלריה. כנ”ל לגבי פסל. אם הפסל סתם נמצא בסלון ביתכם, זו רשמית לא יצירת אמנות.

מה באה אמנות הבלונים ועושה – היא מראש אומרת אני אשתמש בכל הכלים העיצוביים שיש לפסל, ואני אשאף להרמוניה ואעמוד בכל עקרונות העיצוב האוניברסליים, אבל לעולם לא אספיק להגיע לגביע הקדוש ולהפוך ליצירת אמנות.

במצב כזה, הבית של יצירת האמנות, המקום בה הקהל יכול להנות ממנה בתשלום, הוא האירוע הפרטי.

 

 פסל מבלונים מותאם אישית

ביצירה זו חיקיתי את נטע מבחינת מאפיינים חיצוניים, בדיוק כמו שעושה קריקטוריסט, רק שבניתי את זה עבור האירוע הפרטי שלה, יום ההולדת שלה.

רוצה לומר, שכשאתם מזמינים אמן בלונים לחתונה או לברית, או ליום הולדת, והוא מכין עבורכם פסל מבלונים (גדול ומרשים) אז למעשה אתם עוזרים בהפיכת הפסל ליצירת אמנות מודרנית.

וכמו שכשתינוק צוחק נולדת פייה, אז גם כשפסל מבלונים מוצג בביתכם באירוע המשמח שלכם, נולד בלון, והוא מרחף באוויר ושמח ומקסים.

פסל מבלונים ליום הולדת

 

תודה

זיוי קיווי

גילוי נאות – זיוי קיווי הוא קוסם לילדים שנותן במתנה לכל ילד יום הולדת פסל מבלונים ענקי ומרשים