דברים שעשיתי – קוסם לילדים שמופיע בתאטרון חולון מול 800 איש

אם הייתי מספרים לי לפני חמש שנים שאופיע בתור קוסם לילדים מול 800 איש בתאטרון – לא הייתי מאמין

ב17 באוגוסט 2011, לפני ארבע שנים לערך, במסגרת כנס הקוסמים השנתי של אגודת הקוסמים, נערכה הופעת ענק לילדי חולון והסביבה ונמכרו מראש כל 800 הכרטיסים למופע נבחרת החלומות של קוסמי ישראל. היו במופע קוסמים מדהימים ומגוונים, והיה לי הכבוד להשתתף במופע עם קטע קלאסי מעולם הקוסמות העולמי – הבנדנה הנעלמת.

הקסם כולל ערכת לימוד של קסמים עם דיסק ובו הסבר על איך לבצע את הקסם. ההסבר מושמע לקהל בחיי בזמן המופע על מנת שגם הקוסם וגם הקהל ילמדו לעשות את הקסם ויהפכו לקוסמים מצליחים. אך העסק מסתבך, ובתוך החבילה של מועדון קסם החודש יש בננה צהובה במקום בנדנה צהובה. הקוסם בצרה (במקרה הזה זיוי קיווי) נאלץ לקבל את הבננה, לנסות ללבוש אותה, לנפנף בה מעל ראשו כמו בנדנה, ולבסוף מנסה להעלים אותה בתוך בד נוסף שהגיע עם הקסם וגם… מצליח! לבסוף מסתבר שבנדנה צהובה נוספת היתה מוחבאת בתוך החבילה והשימוש בבננה היה מוטעה.

על מנת להפיק את הקסם הקלאסי הזה רתמתי את אשתי היקרה רותם ובתי מנור (אז בת 3 וחצי) וביחד נסענו לחדר הקלטות מקצועי על מנת להקליט את הבנות בתור הקרייניות של מועדון קסם החודש. בצורה כזו, כל פעם ששמעתי את ההקלטה, פשוט ביצעתי מה שאשתי אומרת לי לעשות. כמה יותר קל אפשר לעשות?

במקביל למופע לקחתי על עצמי גם את האתגר להרים תערוכת פסלי בלונים וגם להכין בננה ענקית מבלונים לסוף המופע.

זיוי קיווי אחרי המופע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מופע של קוסמים מכל הסוגים וגם קוסם לילדים אחד ושמו זיוי

במופע הופיעו מגדולי הקוסמים בישראל: איל בעאיר, עמית חורי, הראל פפו, תומר דודאי, רועי לאופר, עידן קאופמן, שי נשיא, כריס לארטיס, אופיר יצחקי ועוד. המופע נוהל באופן מבריק על ידי גיא זלוטניק וראשית מעולם אחר, ודליה פלד האגדית נהלה את האגודה והאופרציה מאחורי הקלעים ולא רק… אני זה הבחור עם הבננה מבלונים מאחורה ובנדנה צהובה לראשו. רואים אותי?

זיוי עם כל הקוסמים המופיעים

גם קוסם וגם אמן בלונים

את תערוכת הבלונים שבכנס הכנתי בסיוע של אמן הבלונים האדיר אורי ליבני, שסייע בעיצוב של הדמויות וגם בביצוע. כבוד גדול לעבוד עם אמן בלונים מהמבריקים בעולם כולו, ותוך כדי גם להרים תערוכה של פסלי בלונים שכוללת עשרות פריטים. היה כיף.

תערוכת הבלונים של זיוי קיווי